Duben 2015

Názorovka- Dopravní prostředky

29. dubna 2015 v 20:02 Názorovky
Konečně je tu nová názorovka. Teď vůbec nemám nápady ani čas psát názorovky každý týden a tak to měním na jednu názorovku měsíčně. Možná jich napíšu více, ale jedna je jistá. Já už to ale nebudu zdržovat a můžeme jít na to :-).

Jakým dopravním prostředkem nejraději jezdíš (např. Auto, autobus, Skateboard, kolo atd.)?? Proč jím/na něm nejraději jezdíš?? Jak často s ním cestuješ??

MÍŠA: Úplně nejraději jezdím autem, protože je to hodně pohodlné, Jezdím jím tak nějak podle potřeby :-).

JANČA: Nejraději jezdím na Waveboardu. Baví mě to. Na Waveboardu jezdím každý den akorát když je zima, jízdu vynechám. (to je ta která si se mnou Waveboard koupila :-D.)

NIKČA: Nejraději jezdím autem. Jezdím nejradši proto, že v něm nic nedělám, jen sedím. Cestuji v něm často, protože pořád někam jezdíme :-).

JÁ: Já to mám různé. Jako dopravní prostředek, že se v něm sedí tak to je asi auto a vlak. Prostředek který ovládám tělem je asi Waveboard, ale když jsem Waveboard ještě neměla bylo to kolo. Jezdím jím, protože mě to prostě baví. Na Waveboardu jezdím hodně často, ponejvíce s Jačou. Autem jezdím při každé příležitosti, ale vlakem moc příležitostí není a proto je můj oblíbený :-)

Doufám, že se vám názorovka líbila a já se s váma loučím.....

ANDYY

Nový Waveboard

29. dubna 2015 v 19:07 Mé zájmy
Mám nový Waveboard a proto jsem se rozhodla, že o něm něco napíšu. Kdo neví co je to Waveboard tak je to prostě něco jako Skateboard, ale má to jen dvě kolečka a jiný tvar. Vymysleli jsme to s kámoškou asi dohromady to už si nepamatuju. Přemýšleli jsme také o Longbaordu nebo Pennyboardu, ale Waveboard zvítězil :-). Aby jsme to nemuseli platit ze svých peněz tak jsme se s rodiči domluvili, že to budeme mít k narozeninám i když je máme až dýl.


Já s mamkou jsme je objednali přes internet a aby byla pošta, dokoupili jsme ještě modelínu pro bráchu. Janči Waveboard je modro-bílo-černý a můj růžovo-žluto-šedo-černý :-D. Objednali jsme je v pátek a přišly nám v úterý takže asi tak do čtyř dnů. V úterý nám to teda přišlo, ale já musela ještě předtím na flétnu což mě docela naštvalo. Zezačátku jsme se museli přidržovat, protože to potřebuje stabilitu. Asi tak za dvě hodiny jsem se to jakžtakž naučila.


Problém byl ale ten, že jsem v úterý večer spadla a narazila jsem si záda a odřela ruku (hodně). Já jsem to, ale nevzdala a zkoušela dál. Teď už to je přes týden co ho mám a za ten týden jsem se naučila zatáčet, otáčet, jezdit po dlažebních kostkách, otočit se s výskokem atd. :-).

Rozhodně Waveboard všem doporučuji, protože je to na něm velká zábava. Sice jsem tak částečně ještě nepřišla na to jak se brzdí, (což je ta nejdůležitější věc :-D) ale já na to přijdu :-D :-D. Ještě nevím, ale možná na můj Waveboard udělám nějakou recenzi aby jste se dozvěděli co je to zač a třeba si to potom i koupíte :-). Jestli právě ty chceš abych udělala recenzi na Waveboard tak to napiš do komentu :-D.

Jen bych ještě chtěla jednu věc a to tu, že hledám někoho, kdo by mi udělal nový desing na můj blog. Chce to větší rozlišení a hlavně také změnu tak kdo by...... ať napíše buď do komentu, ale spíše na email: andysediva1@seznam.cz :-).

Tak to je ode mě pro dnešek všechno........tak já se s váma loučím....

ANDYY

Velikonoce...proč a jak se slaví??

2. dubna 2015 v 8:41 Mé zamyšlení
Ještě než začnu tak bych se chtěla omluvit, že dlouho nebyl žádný článek, ale já teď připravuji jeden článek, který trvá docela dlouho a taky je dost pracný takže jsem na to vůbec neměla šas. Také brzo budou čtvrtletní písemky a tak se musím hodně učit.
____________________________________________________________________

Velikonoce jsou křesťanský svátek, ale teď ho slaví i ti, kteří nevěří. Slaví se kvůli jedné události a to ukřižování a z mrtvých vstání Ježíše.

Škaredá středa (Popelečná): Říka se škaredá, protože v ten den Ježíše zradil jeho věrný přítel Jidáš. Tento den si připomínáme tím, že pečeme jidáše. Jidáše mají takový zatočený tvar a to proto, že se poté Jidáš oběsil. Pověra tvrdí, že kdose bude tento den na někoho škaredit, zůstane mu to tak po celý rok.

Zelený čtvrtek: Na Zelený čtvrtek by se mělo jíst hodně zeleného jídla např. salát, špenát atd.. Zelené jídlo má na Zelený čtvrtek prý ochránit před včelím bodnutím a hadím uštknutím.

Velký pátek: Právě na Velký pátek ukřižovali Ježíše. Tento den všichni drželi přísný půst. Na Velký pátek by se také nemělo hýbat půdou a prá prádlo, protože by to prý bylo jako kdyby pradleny praly v Ježíšově krvi.

Bílá sobota: Na bílou sobotu se hlavně bílilo, vymetali se komíny a prostě se uklízelo. V tento den se začali péct beránci, pletli se pomlázky, barvili vajíčka atd. Právě v tento den Ježíš vstal z mrtvých.

Boží hod Velikonoční (neděle): K této neděli patří tradiční Velikonoční pokrmy- beránek, mazanec, ale také vejce, chlena a víno které se dříve světily ráno při mši. Kousek z takto posvěceného jídla dostala v tento den každá návštěva, která vešla do domu.

Velikonoční pondělí: Na Velikonoční pondělí chodí kluci od domu k domu s pomlázkami pletených z vrbového proutí a šlehají děvčata, aby byla po celý rok pilná a hodná. Kluci za to povětšinou dostávají malovaná vajíčka a někdy i něco čokoládového.

K Velikonocům patří nespočítatelně tradicí, který se mi sem už nechtějí vypisovat :-D. Abych řekla pravdu, na Velikonoce se docela i těším, ale samozřejmě jako každá holka se bojím výprasku :-D. Beránka máme obvykle smetanového a nebo kokosového, ale já bych strašně moc chtěla karamelového takže musím hledat recepty. Všem klukům přeju, ať si toho hodně vykoledujou a holkám, ať ten výprask moc nebolí :-).

ANDYY