Moje jízda na koni

22. března 2015 v 17:09 |  Mé zájmy
Když mi bylo asi tak 5 let, přadstavovala jsem si, že budu jednou vílou která bude mít krásného bílého koně. Asi tak o tři roky později jsem zjistila, že se mi toto přání nejspíš nesplní. Ráda jsem chodila za koněma, které máme tady ve Studené. Krmila jsem je a hladila je. Pořád to prostě, ale nebylo ono.

Jednou jsem jela na prázdniny k tetě. Teta vyhledala na internetu, že někde v Dobré Vodě se jezdí na koni. Zarezervovala mi to tam na jeden den. Jízda se mi strašně líbila. Hodně jsem přemlouvala rodiče aby jsem tam mohla pravidelně jezdit. Po dlouhém přemlouvání mi to konečně dovolili. Jezdila jsem jednou týdně, protože je to docela daleko. Strašně mě to baví. Vždy ze začátku děláme takovou malou rozcvičku, pak cvičíme na lonži a potom jedeme podle času na takovou malou vyjížďku. Cvičit musím i doma, ale ne jako na koni. Musím si třeba dávat mezi kolena míček a držet ho co nejdéle. Takhle to zní docela lehce, ale je to docela těžké. Pak si třeba musím o schody hodně prošlapávat nohy a někdy to i docela bolí.

Teď v zimě jsem nejezdila, protože byla zima a taky musel trenér na operaci s kolenem. Na jaře, asi někdy v dubnu už budu zase jezdit :-). Jsem strašně moc ráda, že se mi tento sen splnil. Jízda na koni je strašně zábavná takže doporučuji Smějící se. Zezačátku sice trošku po jízdě brní nohy, ale po měsíci ježdění už jsem si zvykla. Na hřbetě koně se dokážete uvolnit tak, jak nikde jinde. Tk tedy znovu doporučuji a to už je asi všechno. Takže já se s váma loučím.....

ANDYY
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nana Nana | 25. června 2015 v 12:02 | Reagovat

Odměna pro vašeho koníka v podobě krmiv a pamlsků:

http://www.equiservis.cz/VYBAVENI-PRO-KONE/KRMIVA/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama