Březen 2015

Today Story/ výlet do Telče

22. března 2015 v 18:08 Today Story
Dne 21. 3. 2015 jsem se vydala s kamarádkami do Telče. Jela jsem tam s Jančou Zachovou a Terkou Vaculovou. Měli jsme tam jet na nákupy a na pizzu. Asi tak ve čtvrt na jedenáct jsme s taťkou vyjeli. Nejdříve jsme vyzvedli Janču a pak Terku. Přijeli jsme tam tak nějak ve třičtvrtě na jedenáct. Procházeli jsme různé obchody s oblečením. Hned ve třetím obchodě jsem si koupila tričko. Koupili jsme si s Jančou stejný akorát, že Janča měla modré se zeleným nápisem a já oranžové s modrým nápisem.

Na normální fotce nejsou tolik vidět krásné
vzorky takže jsem to vyfotila zvlášť.

Poté jsme prošli ještě pár obchodů a šli jsme na pizzu. Mysleli jsme si, že to sníme tak jsme si každá koupila jednu "velkou" pizzu. Janča hawai, Terka žampionovou a já šunkovou. K tomu jsme si koupili kofolu. Když nám zbývali asi tak dva kousky, už jsme fakt nemohli. Terka to zvláštním způsobem nastrkala do krabičky. Hodně jsme se nasmáli, protože jí to asi 2x vypadlo :-D.


Když jsme šli ven z pizzerie tak já si prostě jdu a kopnu do kytky. Holky se pak po cestě smáli jak blbý. Já vůbec nevěděla, že jsem do něčeho kopla :-D. Po pizze jsme prošli ještě pár obchodů. V jednom jsem si koupila sluneční brýle. Já jsem si je koupila s Americkou vlajkou, Terka křiklavě zelený a Janča takový černý s křiklavou zelenou.


Pak jsme šli do hotelu Antoň, kde se pořádala akce "Zdravá rodina" a byla tam Janči mamka. Prošli jsme si úkoly které na akci byli a ještě jsme chvíli běhali venku. Na té akci jsme potkali další kamarádku Nikču. Chtěli jsme jít na zámek, ale ten byl zavřený. Vzali jsme Nikču s sebou a přemluvili jí aby si koupila taky brýle. Nikča si vybrala s Britskou vlajkou. Chvíli jsme ještě běhali venku a šli jsme zpátky na tu akci. Vše už se tam uklízelo a my jsme pomáhali. Janča odvazovala balónky a já jsem je držela takže jsem byla celá "zabořená" do balónků. Nazpátek jsme jeli s naší pani učitelkou z první třídy. Jela i naše paní vychovatelka ze družiny a Janči mamka. V autě jsme se hodně mačkali s timi balónky. Když jsme dojeli, úplně nám od tich balónků stály vlasy :-D.

Janča šla chvíli k nám na chatu. Ukázala jsem všem co tam byli (teta, babička, bratranec, mamka, taťka a brácha) co jsem si koupila. S Jančou a bratrancem jsme pak ještě šli na hřiště. Bylo to fakt super. Ráda bych si to ještě zopakovala :-). Hodně jsme se nasmáli (my se smějeme kvůli každé blbosti :-D)

No tak to je asi všechno a já se s váma loučím.....

ANDYY

Moje jízda na koni

22. března 2015 v 17:09 Mé zájmy
Když mi bylo asi tak 5 let, přadstavovala jsem si, že budu jednou vílou která bude mít krásného bílého koně. Asi tak o tři roky později jsem zjistila, že se mi toto přání nejspíš nesplní. Ráda jsem chodila za koněma, které máme tady ve Studené. Krmila jsem je a hladila je. Pořád to prostě, ale nebylo ono.

Jednou jsem jela na prázdniny k tetě. Teta vyhledala na internetu, že někde v Dobré Vodě se jezdí na koni. Zarezervovala mi to tam na jeden den. Jízda se mi strašně líbila. Hodně jsem přemlouvala rodiče aby jsem tam mohla pravidelně jezdit. Po dlouhém přemlouvání mi to konečně dovolili. Jezdila jsem jednou týdně, protože je to docela daleko. Strašně mě to baví. Vždy ze začátku děláme takovou malou rozcvičku, pak cvičíme na lonži a potom jedeme podle času na takovou malou vyjížďku. Cvičit musím i doma, ale ne jako na koni. Musím si třeba dávat mezi kolena míček a držet ho co nejdéle. Takhle to zní docela lehce, ale je to docela těžké. Pak si třeba musím o schody hodně prošlapávat nohy a někdy to i docela bolí.

Teď v zimě jsem nejezdila, protože byla zima a taky musel trenér na operaci s kolenem. Na jaře, asi někdy v dubnu už budu zase jezdit :-). Jsem strašně moc ráda, že se mi tento sen splnil. Jízda na koni je strašně zábavná takže doporučuji Smějící se. Zezačátku sice trošku po jízdě brní nohy, ale po měsíci ježdění už jsem si zvykla. Na hřbetě koně se dokážete uvolnit tak, jak nikde jinde. Tk tedy znovu doporučuji a to už je asi všechno. Takže já se s váma loučím.....

ANDYY

Názorovka- sbírání

15. března 2015 v 20:18 Názorovky
Takže je tu nová Názorovka. Rozhodla jsem se, že nebudu do názorovek psát jen kamarádky, ale také mé příbuzné dospělé. Kamarádky by se totiž hodně opakovali a nebo by jich bylo málo. Takže jen takové oznámení.

___________________________________________________________________________

Sbíráš něco? Jestli jo tak co? Jak dlouho to sbíráš?
Jak to sbíráš?

TETA JANA: Sbírám turistické známky a turistické vizitky. Turistické známky jsou dřevěná kolečka s motivem místa, které jsem navštívila. Turistické vizitky jsou samolepky s fotografií místa, které jsem navštívila. Turistické vizitky se lepí do turistického deníku, kam je možné si psát zážitky z výletu. Turistické známky sbírám 12 let a mám jich 300. Turistické vizitky sbírám 2 roky a mám jich 30. Turistické vizitky i známky se kupují v informačních centrech a v pokladnách navštěvovaných míst.

EVČA: Já sbírám špunty. Sbírám je asi roky. Když někdo vypije láhev třeba vína, hned si ten špunt vezmu :-D.

MÍŠA: Sbírám pohledy zvířat. Sbírám je asi 2 roky. Když někam jedeme, tak si musím vždy nějaký ten pohled koupit.

JÁ: Já se vlastně vůbec nemusím rozepisovat, protože jsem vše popsala v minulém článku "sbírání", ale jen tak stručně: sbírám pohledy, turistické vizitky a Mimoně :-D.

___________________________________________________________________________

ANDYY

Sbírání

14. března 2015 v 12:34 Mé zájmy
Sbírání je pro mě velký koníček už od osmi let. Tehdy jsem začala sbírat pohledy. V každém městě kde jsme byli, jsem koupila nějaký ten pohled. Dokonce i u nás v papírnictví jsem chodila kupovat pohledy se zvířaty. Pak jsem ještě od mamky nějaké vyfasovala. Mám jich tak nějak kolem stovky a něco. Pohledy sbírám doteď, ale není už to jako dřív...


Poté jsem začala sbírat turistické vizitky. Teta mi na ně koupila turistický deník a od té doby do něj do něj lepím vizitky , razítka a píšu krátké popisy. Taťku strašně baví si to číst :-D. Toto sbírání u mě nezaniklo ani trošku, na každém výletě nebo kdekoliv jinde zakoupím vizitku. Třeba z dovolené z Pohádkové vesničky jsem si přivezla 2 turistické vizitky. Jednu z vesničky a druhou ze Svratky. Toto sbírání mě velmi baví a je to první věc, kterou sbírám naplno až do dnes.

Když mi bylo asi tak 9 let, začala jsem sbírat Monster High. Měla jsem předplacené časopisy a hodně jsem si lepila jejich plakáty na zdi. Poslední předplacený časopis mi přijde tento březen a pak už mi nebudou chodit. Mohla jsem si je předplatit znovu, ale Monster High už mě pomalu přestávají zajímat :-D.


Asi teprve před měsícem jsem začala sbírat Mimoně. Jsem do nich s kámoškou úplně ujetá. Sbíráme jejich obrázky, plakáty, díváme se na jejich filmy. Já mám kryt na mobil s Mimoněm a kámoška tričko s Mimoněm. Kluci z naší třídy Mimoňovi říkají "obrněný citrónek" :-D. V květnu pojedeme s kámoškou nejspíš do Jihlavy do Citiparku takže budeme nakupovat hlavně Mimoně :-). Teď napíšu takový malý rozvrh mých věcí které jsem sbíral, sbírám a jak dlouho je sbírám.


Pohledy až doteď od osmi let (3 roky)
Turistické vizitky až doteď od devíti let (2 roky)
Monster High už nesbírám od devíti let (1,5 roku)
Mimoni začala jsem nedávno (sbírám) od jedenásti (1 měsíc)

Sbírání mě baví a určitě budu dál pokračovat.No a co sbíráte vy? Budu ráda za každý komentář :-).

Tak tohle je asi všechno.....já se s váma loučím.

ANDYY

Today Story- pohádková vesnička Podlesí

6. března 2015 v 8:52 Today Story
Po delší době je tu nový článek Today Story. Slíbila jsem vám nějaký článek o tom, jak na dovolené bylo atak. No......tak tady ho máte :-).

Pobyt v Pohádkové vesničce jsme dostali k Vánocům. Byl od 3. 3 2015 do 5. 3. 2015. Bohužel jenom necelé 3 dny, ale i tak jsem ráda, že jsme tam byli- stálo to za to. Měli jsme zaplacenou polopenzi takže snídaně a večeře. V Podesí je hotel, za kterým se ukrývá pohádková vesnička. Roku 2012 tam postavili různé pohádkové domečky. Je jich tam celkem 10: Domeček Ševce, Budulínka, Rákosníčka, Rumcajze a Cipíska, Křemílka a Vochomůrky, kováře Matěje, nebe a peklo, Karkulky, Sněhurky a vodníka. My jsme bydleli v Ševcovském domku.


Hned po příjezdu jsme měli objednaný bowling. Hodně tam topili takže jsme toho hodně vypili :-D. Od šesti do osmi byla večeře takže jsme na ní šli. Jídlo bylo přímo luxusní, k večeři byly tři chody. Takhle vypadali naše večeře.

3.5 Úterý:

PŘEDKRM : mini bagetka
HLAVNÍ CHOD: Kuřecí plátek s pečenými brambory
DEZERT: Sladká roláda se šlehačkou

4.5 Středa:

PŘEDKRM: Mini pizza
HLAVNÍ CHOD: Kuřecí steak s kukuřicí a kaší
DEZERT: Míša řezy

Není to všechno, ale dala jsem co jsem měla nafocené :-).

Bylo toho fakt hodně takže jsem ani nestíhala jíst. K snídani byly Švédské stoly. Byl opravdu velký výběr. Já snědla jen trochu, protože jsem byla naprosto plná. Ve středu jsme šli po snídani znovu na bowling, ale bez taťky (toho to nebavilo.) Brácha tam, ale stejně dělal blbosti takže jsem si ani moc nezahrála. Po bowlingu jsme jeli do města "Svratka" ve kterém jsem si šla chvíli zalyžovat. Brácha, taťka a mamka se šli mezitím projít a našli tam nějaké hřiště (lyžování je lepší :-D.)


Když mi skončil časový limit, jeli jsme do restaurace na oběd. Já myslela, že prasknu, protože mi dali 2 velké řízky....ani jsem to nesnědla :-D. Po příjezdu zpět do chatky to bylo tak akorát na večeři. Navečeřeli jsme se a šli jsme na takovou menší procházku po okolí. Z bráchou jsme pak běhali po vesničce a hráli na schovávanou. Spalo se mi dobře akorát tam bylo strašné vedro takže taťka MUSEL OTEVÍRAT OKNA. Poslední den jsme jenom balili, protože jsme museli do deseti hodin opustit chatku. Vůbec se nám nechtělo. Ve skříni jsme našli dva kostýmy (mě byl tak trošku těsnější :-D), ale vyzkoušeli jsme si je. Bráchovi se strašně líbili dvířka od zábradlí takže s nima pořád lomcoval. Takhle se to prostě nedá všechno popsat takže vám ještě napíšu takový malý rozvrh jak to tam probýhalo. Napíšu jen jeden den, protože je toho strašně mc :-).

7.00: Vstávání (nechtělo se nám :-D)
8.00: Snídaně- luxusní Švédské stoly
9.00-10.00: Jen takové poflakování a čumění na televizi v chatce.
10.00-11.00: Bowling (já, mamka a brácha.)
11.30-12.00: Lyžování
12.00-13.30: Oběd v restauraci ve Svratce
14.00: Příjezd zpátky do vesničky
15.30-16.00: Hra na schovávanou mezi chatkami :-D
16.00-18.00: Znovu v chatce :-)
18.00-19.00: Večeře v podobě tří chodů
19.00-20.00: Bowling (už jenom já a mamka :-D)
21.30: Usínání

Tak tohle byl rozvrh jednoho dne. Jak jste si mohli všimnout, je toho opravdu moc. Cestou zpátky domů jsme se stavili v obchodě s oblečením. Já jsem si koupila riflové kraťasy s krásným tričkem. Myslím si, že se to k sobě i hodí- posuďte sami :-). Hned v Pondělí si to vezmu do školy....


Brácha dostal lego takže jsme vlastně každý měl něco. Bylo to tam fakt super. Lituju toho, že už zase sedím u mého stolu místo krásné chaloupky. Určitě se tam někdy zase vrátíme :-). Doporučuji vám to tam. Je to tam fakt super takže to tam určitě zkuste :-).

ANDYY

Svět z plastu- hrozivá představa......

2. března 2015 v 19:06 Téma týdne
Umíte si to představit? Já tedy ne. Má to své výhody, ale i nevýhody a já vám teď napíšu svůj názor :-D.

VÝHODA:
Kdo by nechtěl výstavní skříň z plastu? Pěkně by to vše bylo vidět a jestli v té skříni jsou třeba nějaké svíčky, je třeba se s nimy pochlubit. Nebo např. něco nepohodlného tvrdého byste mohli změnit v něco plastového :-D měkkého, pohodlného.

NEVÝHODA:
Třeba taková skříňka plná bordelu a prachu, by radši průhledná být neměla a nebo dům s plastu není také nejlepší nápad, protože plast není tolik pevný, aby zabránil třaba dešti nebo kroupám.

Dalo by se toho vypsat mnoho, ale já vypsala to na co jsem si vzpoměla jako první :-D.

Vlastně takový svět z plastu by mohl být dobrý, ale všechno by byo průhledné a mě by asi nebylo příjemné, kdyby mi někdo čuměl do pokoje. Nehledě na to, že by nás asi taková plastová postel neunesla. Teď si asi říkáte, jaký já vůbec chci svět mít? Odpovím jedním slovem a to VŠEHOCHUŤ. Např. látka je také pěkně měkký a pohodlný materiál a určitě se všem hodí, ale všechno by z látky nemohlo být. Ani z toho nejcenějšího a nejpohodlnějšího materiálu by celý svět nemohl být, protože to prostě nejde a všechno by pak nefungovalo správně.

Hodně dětí má sen (i já jsem měla) a to ten, že chtějí aby byl svět celý z mráčků......jó fajn bylo by to krásné, ale když vyhlédnete z okna a představíte si to tam všechno z mraků, také je to divná představa a proto si važte toha jaký svět je. Jediný, co svět může zkrášlit je to, že se všude nebudou povalovat odpadky a vše možné. Neházejte všude odpadky a radši se aspon trošku chovejte jako lidi a ne jako prasata. Představte si, že by se najednou svět změnil v mráčky, ale ty mráčky by byly z odpadků. To se může stát (nemyslím úplně doslova) a to jen kvůli lidím kteří odhodí odpadek všude možně.

Doufám, že se vám tento článek líbil a, že jste se trošku zamysleli nad svým tříděním odpadu...tak u dalšího článku....

ANDYY