Leden 2015

Moje hra na flétny

29. ledna 2015 v 16:51 Mé zájmy
Určitě také hrajete na nějaký hudební nástroj. Já jsem začala chodit na zobcovou flétnu v první třídě. Bavilo mě to, ale asi po půl roku jsem si myslela, že s tím seknu.

Učitel už mi nedával jedničky dvakrát podtržené, dával mi obyč jedničky. Jo to jo......jednička je super známka, ale já jsem si hodně zvykla na ty jedničky dvakrát podtržené :D. Učitel už také nebyl tak milý jako dřív, např. po mě křičel i za nějakou malou chybku.

Tohle všechno co píšu je ve škole normální, ale mě to v tu chvíli vůbec normální nepřišlo. Po jednom roce jsem to chtěla vzdát, ale dodala jsem si odvahy a zkoušela dál. Někdy se mi to vedlo, jindy prostě ne! Bylo to jako vždycky: Vždy když se mi to povedlo, dostala jsem jedničky, když ne byla to dvojka nebo trojka, ale už žádné jedničky s hvězdičkama. Další rok mi učitel nabídl hru na altovou flétnu. Nabídku jsem přijala a začala jsem hrát na obě flétny. Samozřejmný je, že když hrajete na dva nástroje, chce to také více učení a hraní.

Mamka mě do toho hodně nutila. Asi po jednom roku jsem si zvykla na každodenní učení. No........každý den jsem se učila jen ze začátku, po pár měsících jsem přešla na hraní jednou za dva dny 1 hodinu. Teď už hraji na zobcovou flétnu pátým rokem a na altovou flétnu druhý rok.

Tento článek vypráví o tom, že nemáte zbytečně vzdávat plno věcí, které byste ani vzdávat nemuseli kdyby jste na sebe více přitlačili. Každý má někdy chuť s něčím seknout, i já a to nejen u flétny.

U dalšího článku

ANDYY

Kamarádka přes internet

20. ledna 2015 v 19:55
Alespoň 20% lidí z vás to považuje za úplnou blbost. Možná to blbost je, protože tímto můžete naletět plno podvodníkům, ale ne každý je podvodník.

Určitě mnoho z vás zná docela dost známý a dost navštěvovaný web Alík. Na tomto webu je přihlášeno mnoho uživatelů a nechybí tu ani klubovna (v té si můžete psát se členy Alíka). Jen tak jsem se proklikávala členy a četla jejich vizitky (baví mě to). Najednou jsem narazila na klub WE LOVE MUSIC, to je klub hudby. Jelikož mám hudbu ráda, vyplnila jsem přihlášku a byla jsem v klubu. Začala jsem si psát se zakladatelkou klubu. Po krátkém psaní se z nás staly velké kamarádky. Scházely jsme se v klubovně snad každý den a po delší chvíli jsme si na sebe daly telefonní čísla. První hovor byl trošku divný, protože jsme se obě styděly a navzájem jsme byly překvapený hlasem té druhé.

Teď je to asi 4 a půl měsíce co se známe, takže skoro půl roku. Plánujeme návštěvu o letních prázdninách, ale jelikož bydlí docela daleko, ještě nevíme jak vše provedeme. 15. července mám narozeniny a tak mě napadlo, že by u nás mohla spát když bude moje oslava. Alespoň pozná další moje kamarádky. Ještě jsme se ani pořádně neviděly, jenom na fotkách, takže jsem docela zvědavá. Poslaly jsme si takové malé Vánoční dárečky. Byla jsem překvapena, dostala jsem 3D pohled a krásný diář. Jsem moc ráda, že jsem jí poznala.

Dřív jsem sitaké myslela, že kamarádství přes internet je na nic, ale kvůli mé kamarádce jsem změnila názor. Co vy?

Uvidíme se u dalšího článku.

ANDYY

Malování, kreslení....

18. ledna 2015 v 17:04 Mé zájmy
Co to vlastně je? Je mezitím nějaký rozdíl? Jeden řekne "žádný, to je přeci jasný." Druhý řekne: "no a měl by být?" No a já si řeknu: "Mezi tím je velký rozdíl a kdo to neví, nemůže být malířem." Mezi zimizo dvouma slovy je opravdu velký rozdíl, i když jsou tyto slova významem propojená.

Když malujeme, děláme to pastelkami, fixami, vodovkami, temperami atd. Myslím si, že malování je lepší, protože je to barevný způsob, maluje se barevně, zato kreslíme tužkou, která není barevná, je to spíše smutná šedá. To, ale nevíte, jak tu šedou proměnit v něco veselejšího (vy to možná víte, ale někdo to neví takže to napíšu). Tužka se dá také stínovat, to se potom z té nudné šedé stanou všelijaké odstíny šedé. Tento přechod ze světlejší na tmavší barvu ovlivňujete tlačením na tužku (toto platí i na pastelky). Teď, ale zpátky k tomu malování. Malovat se dá mnoho věcí, můžete malovat domy, auta, draky, panenky.........To, ale není všechno.

Nemusí se malovat jenom věci jako je např. auto. Můžete malovat i abstraktní obrazy. Abstraktní obraz, je obraz na kterém jsou namalované všelijaké tvary, znaky atd. Ty znaky jsou vybarvené barvami, které představují ten obraz, takže např. malujeme abstraktně jarní krajinu, to pak použijeme barvy, které vidíme na jaře např. červená, žlutá, bílá atak. Když malujete abstraktně třeba hřbitov, použijete zase barvy, které se hodí k hřbitovu, takže černá, hnědá, šedá.

Jestli jste to špatně pochopili, vysvětlím stručněji. Abstraktní obraz je obraz, na kterém jsou tvary a znaky, které jsou vybarvené barvami, které představují věc kterou malujete. Samozřejmě, že nebudete malovat hřbitov, malujete jenom ZNAKY A TVARY !!

Toto je k mému článku všechno. Nejsem na toto moc velký expert, ale napsala jsem, co jsem věděla.

U dalšího článku.

ANDYY

Dopisy, minulost?

17. ledna 2015 v 16:41 Mé zamyšlení
Dopisy. Co si pod tímto slovem představíte? Mnoho z vás si pod tímto slovem určitě představí SMS, MMS a psaní přes sociální sítě, jako je třeba facebook, twiter atd. Ty pravé dopisy, dopisy které se posílají poštou pomalu zanikají.

Hodně lidí z vás by si řeklo: "No a co, vzít mobil je rychlejší, než něco sepisovat." Já si to takhle nemyslím. Sice také napíšu nějaké zprávy, ale dopisy jsou rozhodně lepší. O sociálních sítích ani nemluvě, na žádné z nich nejsem přihlášená a ani nechci. Takové psaní dopisů je zajímavější. Když mi přijde SMS, kliknu otevřít a čtu, ale dopis......to je napínavější, při rozbalování obálky. Jednou jsme ve škole probírali právě "dopisy", hodně mě to zaujalo a začala jsem si psát s kamarádkou z Mrákotína. U někoho tento zvyk nazmizel úplně, někdo sem tam napíše nějaký pohled z dovolené nebo na Vánoce. Vánoční pohledy píšu každoročně a neumím si to bez nich představit. Bohužel tu jsou další jedinci, kteří napíšou SMskou: Veselé Vánoce a šťastný nový rok. A je hotovo. Já si neumím představit svět bez dopisů.

Takovým dopisem, si můžeme poslat i nějaký malý dárek a ne jenom papír se slovy. Určitě má každý z vás (tedy skoro každý) facebook. Někteří ze třídy se s ním dokonce vychloubají, ale když jsem jim řekla co si o facebooku myslím, hned zmlkli :D. Nečekali to ode mě, protože jsem byla většinou tichá. Každý přeci musí uznat, že je to krásný pocit, když otevřete schránku a v ní uvidíte dopis se svým jménem. Když se na dopis podíváte, nepoznáte hned od koho je a to je na tom to nejnapínavější, zatímco u mobilu se vám to hned zobrazí. Abyste si to špatně nevykládali, proti mobilům, počítačům, tebletům atd. nic nemám. Sama mám dotykový mobil, ale i když ho mám neznamená, že nemůžu psát dopisy. Tímto článkem vám chci říct co si myslím já, takže s článkem nemusíte souhlasit, je to můj názor a to na tento blog přeci patří.

Děkuji za přečtení článku.

ANDYY

Takový malý úvod

16. ledna 2015 v 20:49 Informační články
Ahojky, vítám vás na svém blogu. Tento blog nebude mít žádné téma, bude tu téměř všechno, tedy skoro všechno :). Kdo by chtěl abych napsala článek daného témata, může mi napsat do komentářů jaké by chtěl téma.

Tak a teď něco málo o mě: Jmenuji se Andrea, ale raději Andy :) je mi 11 let. Jsem zábavná, pohodová, ale někdy dokážu být i pěkně protivná a tvrdohlavá, v tu chvíli za mnou radši nechoďte :D né dělám si srandu.

To bylo k úvodu asi všechno, pokusím se co nejdříve přidat nějaký ten článek :)